Acer Iconia B1-A71

acer-iconia-b1-a71

Jakiś czas temu, na ostatnich targach CES w Las Vegas, firma Acer zaprezentowała wiele urządzeń. Jednak szczególną uwagę przykuł tabelt Acer Iconia B1-A71. Wtedy jeszcze był w fazie zapowiedzi, dzisiaj zaś jest już urządzeniem, które można nabyć w sklepach z elektroniką. Co wyróżnia Acer Iconia na tle konkurencji?

Zacząć można od wyglądu. Oczywiście, Acer Iconia nie jest ekstrawagancki. Mało tego, gdyby nie niebieska otoczka obudowy i wstawki w tym samym kolorze, to urządzenie byłoby niezwykle nudne pod względem designu.

Jednak Acer nigdy nie powalał designem. Priorytetem było zapewnienie wysokiej jakości urządzenia w stosunkowo niskiej cenie. I to również można zauważyć przy Iconii, mimo pewnych jej wad, wśród których wymienić trzeba niewielką pojemność pamięci RAM – wynosi ona tylko 512MB.

Jeżeli chodzi o inne aspekty specyfikacji technicznej, to warto wspomnieć o 8GB pamięci masowej, którą można poszerzyć dzięki kartom SD. Ponadto, jako jeden z niewielu budżetowych tabletów został wyposażony w moduł GPS oraz Bluetooth. Dodatkowo, urządzenie to zawiera w sobie dwurdzeniowy procesor Cortex A9 taktowany tu częstotliwością 1,2 GHz oraz układ graficzny PowerVR SGX 531.