Aplikacje na telefony z Androidem

aplikacje-na-telefony-z-androidem

Od dnia swojej premiery przeznaczony dla urządzeń mobilnych system operacyjny Android zyskuje popularność wręcz lawinowo. Codziennie aktywowanych jest kilkaset tysięcy urządzeń na nim opartych. Większość użytkowników i ekspertów zgadza się co do jednego: telefony z Androidem są tak popularne ze względu na ilość i jakość dostępnego oprogramowania.

Twórcy systemu od samego początku postawili na ciekawe rozwiązanie. Zamiast pozostawiać programistom pełną swobodę, stworzono centralny katalog – a raczej sklep internetowy – z aplikacjami. W „Android Market” – bo o nim właśnie mowa – napisany przez siebie program może umieścić każdy, jednak musi najpierw spełnić kilka warunków formalnych. Każda aplikacja natomiast – zanim trafi na wirtualne „półki sklepowe” – musi przejść weryfikację. Dzięki temu niebezpieczeństwo zakupu lub pobrania programu zawirusowanego lub w jakiś sposób destabilizującego pracę urządzenia – redukowane jest do minimum. Użytkownicy opartych na Androidzie urządzeń nie muszą również tracić czasu na mozolne przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu potrzebnej aplikacji, wszystko bowiem zgromadzone zostało w jednym miejscu.

Dzięki bogactwu aplikacji – z których wiele dostępnych jest za darmo lub za symboliczną cenę – telefony z Androidem są o wiele bardziej uniwersalne od swoich bezpośrednich konkurentów. Fakt ten z całą pewnością znacząco wpływa na ich olbrzymią popularność. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że telefony z Androidem są po prostu… modne. Twórcom systemu udało się wykreować swoisty trend, któremu poddaje się coraz więcej osób świadomych postępującej technicyzacji życia.