Jak wybrać fotel dla gracza?

Na rynku są dostępne przeróżne fotele biurowe. Na szczególną uwagę zasługują te gamingowe – ich zalety docenią szczególnie gracze, ale nie tylko. Czym fotele gamingowe różnią się od klasycznych foteli biurowych? Często mają kubełkową konstrukcję, cechują się także dobrym poziomem ergonomii. Mają regulowane podłokietniki, wysoki zagłówek, są świetnie wyprofilowane.

Oczywiście można grać na komputerze mając zwykły biurowy fotel, podobnie jak można pracować siedząc na fotelu gamingowym. Jeśli jednak spędzamy przy komputerze bardzo wiele czasu, warto rozważyć zakup profesjonalnego sprzętu.

Z jakimi cenami trzeba się liczyć, wybierając fotel dla gracza? Najtańsze propozycje znajdziemy mając w portfelu 250-300 złotych. Większość wartych uwagi modeli zaczyna się natomiast od kwoty 450-500 złotych. Zdarzają się jednak wyjątki, warto uważnie śledzić promocje oraz wyprzedaże.

Określiliśmy więc nasz budżet, wybraliśmy kilka ciekawie prezentujących się modeli i co dalej? Na jakiej podstawie można stwierdzić, że jeden fotel jest lepszy od drugiego? Radzimy zapoznać się z następującymi kryteriami:

Całość konstrukcji – warto sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany szkielet konstrukcji. Jeśli będzie to np. stal lub inne mocne tworzywo, to warto wybrać taki fotel. Jeżeli zależy nam na lepszym trzymaniu się sylwetki w fotelu, wybierajmy modele kubełkowe.

Oparcie – im wyższy użytkownik fotela, tym wyższe powinno być oparcie. Dobrze także, aby na oparciu znajdowała się poduszka pod lędźwie. Dzięki temu unikniemy bólu pleców.

Podłokietniki – zwykłe fotele biurowe także często je mają, ale rzadko są one regulowane. Starajmy się wybierać fotele, które posiadają regulowane podłokietniki.

Zakres wysokości siedzenia – powinien zostać dobrany tak, aby bez problemu była możliwość ustawienia stóp na ziemi, przy jednoczesnym zgięciu w kolanach pod kątem 90 stopni.

Maksymalne obciążenie – nasza waga powinna się mieścić w limicie maksymalnego dopuszczalnego obciążenia. Dzięki temu nasz fotel nie uszkodzi się zbyt wcześnie.

Marka – jeżeli wybierzemy fotel renomowanej marki, to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ze sprzętem będzie coś nie tak lub że będą jakieś problemy przy składaniu ewentualnej reklamacji.

Materiał wykończeniowy – tu nie ma konkretnej reguły, fotele materiałowe mogą być wygodne, a te skórzane trwałe i świetnie się prezentujące.

Zwracając uwagę na te czynniki, zwiększamy szanse na to, że dokonamy słusznego wyboru i zakupimy fotel, który świetnie będzie spełniał takie wymagania. Doskonałym wyborem jest model https://multiglob.pl/product-pol-470-Fotel-biurowy-gamingowy-Racer-BIS-czarno-niebieski.html