Jednoosobowa działalność gospodarcza – jak poradzić sobie z księgowością?

Fakt, że w naszym kraju można w bardzo łatwy sposób założyć działalność gospodarczą, jest na pewno bardzo ważnym elementem budującym dycha przedsiębiorczości w naszym kraju. Dla wielu firm problemy zaczynają się piętrzyć w momencie faktycznego działania danej firmy. Posłużmy się przykładem kwestii księgowości. Jeżeli w naszej firmie pracuje znacznie więcej osób, możemy sobie pozwolić na przykład na stworzenie osobnego, dedykowanego działu. Gdy jednak działamy na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej, sprawa nie wygląda tak kolorowo. Czy jest na to jakiś inny sposób?

Na pomoc… Taxomatic!

Okazuje się, że tak, a jest nim korzystanie z programów do samodzielnej księgowości, takich jak Taxomatic. To niezwykle intuicyjny i prosty w użyciu program, będący owocem pracy twórców, widzących potrzebę małych i średnich przedsiębiorców. Wystarczy tylko spojrzeć na przeciętne ceny miesięcznej współpracy z biurem rachunkowym. Zwykle osiągają one pułapy nawet kilku tysięcy! Skąd młode, dopiero co założone przedsiębiorstwo ma wziąć takie sumy na początku istnienia? Właśnie dlatego, dostęp do najdroższej opcji programu Taxomatic będzie wasz kosztować zaledwie… 99 polskich złotych. Na taki wydatek może sobie pozwolić praktycznie każda, nawet najmniejsza firma!

Co umie Taxomatic?

Co jednak potrafi ten program i czy podczas jego używania zatęsknimy mocno za „prawdziwą” księgową? Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: umie bardzo dużo, a co do drugiego pytania… zdecydowanie nie! Dla przykładu, dzięki Taxomatic w szybki sposób wystawimy fakturę, zeskanujemy te już istniejące i dodamy je do chmury.

To jednak nie wszystko – równie dobrze poradzi on sobie z prowadzeniem elektronicznej księgi przychodów i rozchodów (jeżeli trudzimy się takową), tworzeniem bazy klientów, tworzeniem raportów z naszych działań czy nawet potencjalnych analiz wybiegających w przyszłość!

Podsumowanie

Nie sposób nie docenić tego, jak bardzo Taxomatic może ułatwić to, jak możemy prowadzić wszystko, co związane z księgowością w naszej firmie. Jeżeli jesteśmy małym przedsiębiorstwem, a zwłaszcza jednoosobową działalnością gospodarczą, to zdaje się on najlepszą możliwą opcją. Kosztuje on tyle, ile nic, a przy okazji pozwala na to samo, co w przypadku „prawdziwego” księgowego!